Atrakcje

Wycieczki fakultatywne – biesiady – kuligi

Zapraszamy do skorzystania z imprez turystycznych organizowanych przez Biuro Podróży MAXIM Krynica. Specjalnie dla  naszych gości hotelowych RABAT w wysokości ok 10%. Sprawdź aktualny program.

 

Tylicz to malownicza miejscowość turystyczna położona 3 km od uzdrowiska Krynica Zdrój.

Historia  i zabytki tego miasta, niepowtarzalny klimat, czyste powietrze, nieskażona przyroda, szlaki piesze i rowerowe, basen, stadnina koni, stacje narciarskie, trasy biegowe –  dają szerokie możliwości wypoczynku zimą i latem.

Podstawowym bogactwem Tylicza są warunki klimatyczne i walory przyrodnicze. Czyste powietrze, krystaliczna woda, spacery i wędrówki po Beskidach– zadowolą tych, którzy szukają wypoczynku i wyciszenia.

 

Atrakcje Tylicza

 

Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza

Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Na Rakowsku” – przybliża przyrodnicze walory Tylicza.

 

Zabytki

W Tyliczu zachował się po części średniowieczny, miejski układ urbanistyczny z wyraźnym czworokątnym rynkiem. W rynku znajduje się zabytkowa, murowana kapliczka z 1808 r oraz kościół pw. Św. Piotra i Pawła z 1612 r. Wewnątrz rokokowy ołtarz z obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem z XVI wieku, barokowa chrzcielnica i osiemnastowieczne, klasycystyczne organy.   Na zewnątrz na murowanej dzwonnicy dzwon odlany z 1665 r. przez Michała Ulricha ze Spisza.

Park Zdrojowy z Pijalnią, Placem Zabaw i Siłownią na Powietrzu

Park Zdrojowy z Pijalnią wody, zwanej potocznie „Szczawą” z ławeczkami położony jest  nad rzeką Muszynka. W sąsiedztwie parku powstał bardzo ciekawy drewniany plac zabaw „Wioska na pniach” z huśtawkami, pomostami i piaskownicami – prawdziwa atrakcja dla dzieci. Dodatkowo na terenie przy placu zabaw zamontowano urządzenia do ćwiczeń, które tworzą zewnętrzną siłownię na powietrzu – „pod chmurką”.

 

Źródła wód mineralnych

Zdrój Główny – Tyliczanka – jest to źródło szczawy zabudowane stylową pijalnią w Parku Zdrojowym. 

Bradowiec- zwane –„Źródełkiem Miłości”, zlokalizowane przy drodze Tylicz-Powroźnik, przy ulicy Wolności.

 

Mofeta Tylicz

Mofeta Tylicz to ciekawa atrakcja przyrodnicza – zjawisko naturalnego wyziewu dwutlenku węgla. Kręgi – każdy o średnicy 1 metra posiadają bardzo dużą ilość bulgotek i dychawek (około 50).

 

Piesze wędrówki

W Tyliczu można znaleźć wiele wariantów pieszych wycieczek, zarówno w lesie, polnymi drogami, szlakami turystycznymi czy wzdłuż ścieżek przyrodniczych. Ze względu na niewielkie przewyższenia. Atrakcje Tylicza mogą one być pokonywane nawet z dziećmi.  Wędrując podziwiamy krajobrazy Beskidu, a kiedy nam się poszczęści możemy obserwować Tatry z góry  Łan.

 

Rowery

Tylicz posiada także walory do uprawiania turystyki rowerowej: zarówno dla tych, którzy wybiorą rodzinną wyprawę, jak również dla bardziej wytrwałych  szlakiem rowerowym czy wycieczkę po górach.

 

Stadnina Koni  – Farma Lama

Farma Lama to jedno z największych w regionie ekologicznych gospodarstw agroturystycznych, które oferuje  jazdy konne dla początkujących i zaawansowanych, dzieci i dorosłych. Jazdy prowadzone są przez cały rok w krytej ujeżdżalni, na padoku i w terenie.

Dodatkową atrakcją farmy jest mini-zoo – owce, kozy, kaczki, krowy, króliki – zwłaszcza dla najmłodszych.

Atrakcje Tylicza Atrakcje Tylicza – jazda na kucykach.

 

Quest

Kolejną atrakcją turystyczną, jaka powstała w ostatnim czasie w Tyliczu jest quest czyli wyprawa odkrywców. To ścieżka przyrodnicza ukazująca- wodę – jako skarb tego terenu. To ciekawa forma wycieczki, która jednocześnie edukuje. Do przejścia ścieżki potrzebna jest karta wyprawy odkrywców, składającą się z mapy oraz wskazówek pisanych wierszem.

 

Tor gokartowy

Tor gokartowy w Tyliczu to atrakcja dla pasjonatów motoryzacji, tych dużych i małych. Tor gokartowy oferuje doskonałą obsługę i świetną zabawę w sezonie letnim i zimowym.

 

Atrakcje zimą

Zimą Tylicz oferuje znakomite warunki aktywnego wypoczynku. Tylicz zamienia się w „wioskę narciarską” – bogata baza noclegowa, rodzinne stoki narciarskie, kolej krzesełkowa, trasy biegowe  –  pozwalają na połączenie narciarskiej pasji z wypoczynkiem w ciszy i spokoju. Profesjonalne wypożyczalnie nart zjazdowych i biegowych, szkoły narciarskie, wyciągi dla poczatkujących, przedszkole narciarskie dla najmłodszych dopełniają zimową ofertę miejscowości czytaj więcej.